Dezynsekcja, odpluskwianie INSECTUM - Łódź i okolice

Zwalczanie owadów biegających i latających

Skutecznie zwalczamy wszelkie niechciane insekty w mieszkaniach, miejscach użyteczności publicznej czy zakładach pracy.

Stosowana przez nas chemia jest ogólnobójcza o działaniu kontaktowym. Większość zwalczanych szkodników wymaga jednorazowego zabiegu dezynsekcji, polegającego na oprysku grubokroplistym czy bardzo dokładnym oprysku ULV, tzw. zamgławianie. Preparat w optymalnych warunkach utrzymuje się na powierzchni przez ok 4 tygodnie.

Oferujemy również kompleksową ochronę przed insektami przy dłuższej współpracy – np. monitoring w celu wdrażania standardów GMP/GHP/HACCP.

Zwalczanie pluskiew, odpluskwianie mieszkań

pluskwy domowe

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu coraz to częściej występującego problemu z pluskwą domową. W większości przypadków samodzielne próby usunięcia pluskwy z mieszkania kończą się niepowodzeniem – w tym przypadku nieuniknione jest skorzystanie z usługi fachowców. Dzięki naszej pomocy nie będziesz musiał wyrzucać mebli (to nic nie da!) i w końcu pozbędziesz się przykrego problemu.

Udzielimy wszelkich informacji: na temat przygotowania mieszkania do zabiegu, jak zachować się po dezynsekcji, w jaki sposób działają używane przez nas preparaty. W przypadku odpluskwiania mieszkania trzeba liczyć się z 2-3 opryskami w odstępach 3-4 tygodni. Przy każdej naszej wizycie używamy innych substancji, tak by zminimalizować ryzyko powstania odporności. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Należy pamiętać, że w zabudowach wielorodzinnych ten problem często nie dotyczy tylko Ciebie, ale i sąsiadów. Dlatego zachęcamy do wzajemnej współpracy z innymi lokatorami i zarządcą budynku – akcja dezynsekcji na większą skalę przynosi skuteczniejsze i trwalsze rezultaty niż „samotna” walka.

Prusaki, mrówki i rybiki – czyli niechciany gość w naszej kuchni

prusaki, karaluchy

rybiki

mrówki

Problem z prusakami, mrówkami czy rybikami bardzo często pojawia się w naszych mieszkaniach.
Pozbędziemy się tego kłopotu poprzez oprysk czy preferowanej przez nas metody żelowej.
Metoda żelowa jest jedną z najbezpieczniejszych, wygodniejszych i skutecznych – nie wymaga szykowania mieszkania, opuszczania lokalu czy późniejszego sprzątania.

Substancja biobójcza działa z opóźnieniem po spożyciu przez insekta, następnie owad zanosi truciznę do gniazda. Wykładamy mix różnych preparatów tak by mieć pewność, że produkt będzie atrakcyjny do pobrania. Czas działania poszczególnych preparatów różni się od siebie – wynosi od 4 do 8 tygodni.

Należy pamiętać, że w zabudowach wielorodzinnych ten problem często nie dotyczy tylko Ciebie, ale i sąsiadów. Dlatego zachęcamy do wzajemnej współpracy z innymi lokatorami i zarządcą budynku – akcja dezynsekcji na większą skalę przynosi skuteczniejsze i trwalsze rezultaty niż „samotna” walka.

Usuwanie gniazd os i szerszeni

osy

szerszenie

Usuwamy gniazda os i szerszeni metodą chemiczną – bez konieczności rozbiórki elementów zabudowania. Po oprysku problem znika w ciągu kilku godzin, a całe gniazdo powinno przestać być aktywne w ciągu 2-3dni.

Inne insekty, które zwalczamy

Do naszych domów czy miejsc pracy przedostają się przeróżne insekty – biegające czy latające.
Większość z nich nie jest groźna i nie wymaga usunięcia, o ile nie są dla nas uporczywe, ale są i takie, które koniecznie chcemy się pozbyć z naszego otoczenia.

Pomożemy Ci zwalczyć między innymi:
– pchły
– pająki
– chrząszcze (np. szubaki, mrzyki, skórniki)
– wołki
– muchy
– meszki
– komary
– mole
– biedronki
– oraz wiele innych.

Zadzwoń i dowiedz się czy możemy Ci pomóc. : )

 

Informacje na temat dezynsekcji – odpluskwiania

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

– Chowamy nieopakowaną żywność (herbata, cukier, przyprawy, owoce, warzywa).
– Potrzebne jest dojście do łóżek/wersalek. Jeśli coś jest schowane w skrzyni, należy to wyjąc i położyć obok.
– Zakrywamy ekran telewizora/monitora (np. kocem).
– Jeśli to możliwe proszę zdjąć obrazy ze ścian.
– Jeśli istnieje podejrzenie, że pluskwa może chować się w szafie należy ją opróżnić, rzeczy ewentualnie schować do worka.

Sprzątanie po dezynsekcji:

– Zmyć powierzchnie na mokro mające kontakt z żywnością (np. blaty, stół).
– Zmyć powierzchnie na mokro które mogą mieć kontakt z zwierzętami (np. drzwiczki szafek lub nogi od stołu o które może ocierać się pies/kot).
– Zmyć powierzchnie mające kontakt z dziećmi (np. rama łóżka, zabawki).
– Aktualnie używaną pościel i poszewki należy wyprać (min 60stopni).
– Kanapy czy fotele zakryć kocem lub narzutą. Zapewnia to izolacje pomiędzy człowiekiem/zwierzęciem a opryskanym meblem.
– Można zmyć podłogę. Nie myjemy przy listwach (zostawiamy min. 20 cm niezmyty pasek – im więcej tym lepiej) nie myjemy pod meblami.

Jak przebiega zabieg dezynsekcji?

Do pełnego zwalczenia pluskwy domowej potrzebne są 2-3 opryski w odstępie 3-4 tygodni.
Podczas pierwszego zabiegu używana jest na początku gorąca para w miejscach gdzie podejrzewa się aktywność pluskwy. Temperatura od 60stopni zabija żywe osobniki i uszkadza jaja.
Podczas kolejnych wizyt  nie używamy parownicy – wysoka temperatura dezaktywuje działanie preparatu.
Następnie wykonywany jest oprysk grubokroplisty – listwy, meble.
Podczas tych dwóch etapów możliwe jest przebywanie w lokalu.
Ostatnim etapem jest zamgławianie ULV – wytwarzana jest mgła która równomiernie osiada na wszystkich powierzchniach. Podczas tego zabiegu należy opuścić lokal na ok 10-15minut. Następnie opuszczamy mieszkanie na minimum 3 godziny. Po powrocie wietrzymy min 20minut.
Całość zabiegu zajmuje ok 30-50minut.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z wykonawcą pod nr tel 608 377 828