Dezynfekcja, Ozonowanie INSECTUM – Łódź i okolice

Zwalczanie drobnoustrojów – wirusy, bakterie, grzyby

Skutecznie pozbywamy się drobnoustrojów niewidocznych gołym okiem, które uprzykrzają codzienne życie. Dezynfekcja metodą ozonowania pozwala na poprawę powietrza w Twoim otoczeniu i pozostawia powierzchnie wolne od drobnoustrojów.

Walczymy z:

wirusami

bakteriami

grzybami

nieprzyjemnymi zapachami

roztoczami

Ozonowanie – skuteczna dezynfekcja i usuwanie zapachów

Czym jest ozon?

Ozon jest gazem zbudowanym z cząsteczek tlenu (O3).
Ze względu na swoje silne własności utleniające jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących. Ozon jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu niż chlor. Powstały podczas zabiegu ozon, samoczynnie rozpada się do cząsteczek tlenu (O2).

Ozonowanie pozwala szybko i skutecznie zdezynfekować wszelkiego rodzaju powierzchnie (ściany, sufity, podłogi, wyposażenie).
Pomieszczenia poddane zabiegowi ozonowania stają się wolne od drobnoustrojów (grzyby, bakterie, wirusy, alergeny, roztocza) oraz od nieprzyjemnych zapachów, co przyczynia się do uczucia świeżości i sterylności.

Ozonowanie, a klasyczna dezynfekcja

Przewagą ozonu nad klasycznymi zabiegami dezynfekcji (oprysk chemiczny) jest łatwość wykonania i większa dokładność.
Dobrze rozprowadzony ozon dochodzi do trudno dostępnych miejsc i ma kontakt z całą dezynfekowaną powierzchnią, która nie wymaga dodatkowego mycia – nie ma niepożądanych pozostałości, a powstały ozon (O3) ulega degradacji do formy tlenu (O2) i jest całkowicie nieszkodliwy.

Gdzie i kiedy warto stosować ozonowanie?

Ozon skutecznie oczyszcza i dezynfekuje zarówno powierzchnie jak i powietrze, dzięki czemu pomieszczenia poddane ozonowaniu są „przyjazne” dla alergików.
Dezynfekujące właściwości ozonu mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się niepożądane bakterie i wskazana jest ich likwidacja
Ozon skutecznie usuwa roztocza (Deakaryzacja).
Dezodoryzujące działanie ozonu pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów (po zalaniu, dymu, potu, zwierząt, stęchlizny, fermentacji, po zmarłych, uryny, odchodów, wymiocin i wielu innych).

Przykładowe miejsca gdzie warto stosować ozonowanie:

– mieszkania
– pomieszczenia biurowe
– pokoje hotelowe
– gabinety lekarskie
– gabinety kosmetyczne
– przedszkola
– obiekty sportowe (np. szatnie, sale ćwiczeń)
– zakłady gastronomiczne
– magazyny
– środki transportu
– i inne.

Czas trwania zabiegu

Czas ozonowania jest uzależniony od intensyfikacji „problemu”, metrażu i użytych generatorów ozonu. Do czasu trwania zabiegu należy doliczyć 2 godziny w przypadku pomieszczeń niewentylowanych/niewietrzonych lub przez 20 minut intensywnie wietrzyć pomieszczenie. Po tym czasie pomieszczenie jest zdatne do użytkowania. Po zabiegu i „wietrzeniu” ewentualnie wyczuwany zapach ozonu jest już całkowicie nieszkodliwy.