Dezynfekcja, ozonowanie – Łódź i okolice

Oferujemy dezynfekcje pomieszczeń poprzez oprysk/zamgławianie ULV lub ozonowanie.
Dezynfekcja pozwala na zredukowanie drobnoustrojów (grzyby, wirusy, bakterie) i odświeżenie jakości powietrza (likwidacja zapachu, alergenów)
Dobór metody dezynfekcji zależy od wymagań, preferencji klienta i zwalczanego problemu.

Zamgławianie ULV/oprysk grubokroplisty preparatami dezynfekującymi/dezodorującymi.

Preparat jest nanoszony na dezynfekowane powierzchnie poprzez oprysk/zamgławianie – działa w miejscu gdzie powierzchnia została zwilżona.
Preparat dobierany jest odpowiednio do zwalczanego problemu i charakterystyki miejsca wykonywania zabiegu.

Ozonowanie – skuteczna dezynfekcja i usuwanie zapachów

Czym jest ozon?

Ozon jest gazem zbudowanym z cząsteczek tlenu (O3).
Ze względu na swoje silne własności utleniające jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących. Ozon jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu niż chlor. Powstały podczas zabiegu ozon samoczynnie rozpada się do cząsteczek tlenu (O2).

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie polega na wstawieniu do pomieszczeń generatorów ozonu – ozonator w trakcie swojej pracy pobiera powietrze z otoczenia i podczas wyładowań przetwarza tlen w ozon.
Ozon miesza się z powietrzem, dzięki czemu ma kontakt z całą dezynfekowaną powierzchnią (ściany, sufity, podłogi, wyposażenie). Czas ozonowania uzależniony jest od wielu czynników: powód ozonowania, moc i ilość użytych generatorów czy metraż i szczelność pomieszczenia. Po zakończonej pracy należy przewietrzyć obiekt lub odczekać 2 godziny do momentu całkowitego rozpadu ozonu do formy tlenu.

Gdzie i kiedy warto stosować ozonowanie?

Pomieszczenia poddane ozonowaniu są wolne od drobnoustrojów i zapachów, co przyczynia się do uczucia świeżości i sterylności.
Może być to przydatne gdy chcemy zdezynfekować pomieszczenie po chorym lub pozbyć się nieprzyjemnego zapachu (np. dym papierosów, pot, zapach zwierząt, po zalaniu, po pożarze).
W przypadku zwalczania zapachów w pierwszej kolejności należy zlokalizować i usunąć jego źródło. Ozon jest idealnym rozwiązaniem dla alergików (usunięcie alergenów) i wszystkich tych, którzy chcą poprawić jakość powietrza w swoim otoczeniu (w takim przypadku należy pamiętać o regularności wykonywanych zabiegów, gdyż efekt jest krótkotrwały).